Září 2009

návštěvnost 21.9. 09-27.9. 09

30. září 2009 v 8:22 | kikulkaaa |  náštěvnost
Navstevnost za minuly tyden (21.9. 2009 - 27.9. 2009) je:
Pondeli: 2
Utery: 2
Streda: 5
Ctvrtek: 9
Patek: 5
Sobota: 8
Nedele: 6

Celkem: 37 kwásná díky lidi

P.S.: jsem ve škole =D

fotečky betynky

29. září 2009 v 20:00 | kikulkaaa |  Betynka
ahojky dneska jsem fotila betušku jsou to fotečky ze zahrady tak se kukněte
s uzlem↓
na chodbě
opět↓
na zahrádce↓
jaksi velká hlava =D↓
za zahradou
sousedův filip kamarád↓
boží očička↓

žofinka↓naše čičinka

!!příště ostatní!!


3. soutěž je hádej co je to za plemeno

27. září 2009 v 15:23 | kikulkaaa
takže hádej co je to za plemeno.... je soutěž kde budete hádat plemena psů je to docela jednoduché a navíc tam bude i nesrozumitelný obrázek i nápověda.


1. nápověda: B_ _ _ _ r K_ _ _ e

2. hodně lehký takže tu nápověda není

3.M _ _ _ _ _ _ s

4.nápověda: J_ _ k R_ _ _ _ l T_ _ _ _ _ _e

5. lehké nedávám nápovědu
5.Br_ _ _ _ _ v množnám čísle
6.hodně lehké nedávám nápovědu
7.B_ _ _ _ e
8. R _ _ _ _ _ _ ý R _ _ _ _ _ _ _ k
beru prvních 5 dostane diplomek.Kdo bude upa 1 a bude mít všechno správně dostane diplomek a reklamu u mě na blogu.

2.soutěžka je bleskovka

27. září 2009 v 15:15 | kikulkaaa
další je bleskovka

1.)ahojky
2.)jak je?
2.)líbí se ti soutěžní den?
3.)a co děláš?=D
3.)a co škola?
4.)líbí se ti dess?
5.)máš mazlíčka??
6.)co na diplomek?
7.)pp


dostanete diplomek beru prvních 6

1. soutěžka bublina Medvěd a medvědice

27. září 2009 v 15:06 | kikulkaaa
ahojky doplňte co říká medvedice a co si myslí medvěd:nejlepší dostane diplomek a jmenovku beru prvních 6

začínáme dobře se bavte

27. září 2009 v 15:00 | kikulkaaa

!!!!!!začínáme!!!!!!

soutěžní den začne za 3.....,2....,1....


!!!!!!!!!TED!!!!!!!!!


už můžete začít soutěžit!!!


pozvánka

27. září 2009 v 11:32 | kikulkaaa
pozvánka na soutěžní den je zde :


new dess s labradorem

27. září 2009 v 11:04 | kikulkaaa |  Deníček
ahojky mám new dess s labradorem je oranžový a mooc se mi líbí měla jsem napřed jiný ale s ním byly potíže tak jsem udělala nový snad se vám líbí a dneska udělám soutěžní den tak se zapojte zachvilku sem dám pozvánku tak zatím pp a hlasujte v anketě jestli se vám líbí dess zatím ahojky

kikulkaaa


návštěvnost 14.9. 09 - 20.9. 09

23. září 2009 v 18:54 | kikulkaaa |  návštěvnost
Navstevnost za minuly tyden je:
Pondeli: 9
Utery: 11
Streda: 9
Ctvrtek: 5
Patek: 6
Sobota: 4
Nedele: 9

Celkem: 53

wow super návštěvnost díky lidi

info-Betuška

20. září 2009 v 14:29 | kikulkaaa |  Betynka
info o mojí fence betynce

Jméno:Betyna

Říkáme jí:Betuška,Bety Betka šlapetka,potvůrko

Věk:2

Pohlaví:Fenka

Plemeno:kříženec pudla z jezevčíkem

Co má ráda:má ráda svoje páníčka samozdřejmě,svou hračku uzel a jídlo

co umí:pojď sem, přeskoč, otoš se a hafkni

fotečka↓

čawec

20. září 2009 v 14:23 | kikulkaaa |  Deníček
čawec jak je?? doufám že dobře a co škola u mě hrůza....docela dlouho jsem tu nebyla a nwm co mám přidávat atd.takže chci vai radu co mám sem přidat a hlasujte pro obrázek na měsíc říjen je to v ostatníchobrázky na určitý měsíc plsky hlasujte zatím pp

návštěvnost 7.9. 09 - 13.9. 09

14. září 2009 v 17:23 | kikulkaaa |  náštěvnost

Navstevnost za minuly tyden (7.9. 2009 - 13.9. 2009) je:
Pondeli: 0
Utery: 0
Streda: 0
Ctvrtek: 0
Patek: 9
Sobota: 20
Nedele: 6

Celkem: 35


na to že jsem blog založila teď mám skvělou návštěvnost

ahojky lidičky jak je?

14. září 2009 v 16:59 | kikulkaaa |  Deníček
ahojky tak jak je? včera jsem na pc vůbec nebyla protože jsem neměla čas byla jsem venku a taky jsem se drtila na písemku z Fyziky =D a vůbec nwm co mám dávat na blog ale asi sem dám info,fotečky a divné videa mojí fenky betynky....takže tak no...ale musím napřed udělat rubriky atd. no znáte to ne?
tak nic no já jdu udělat nějaký videjko zatím
vaše kikulkaaa

Ochrana před klíšťaty -péče o psa

12. září 2009 v 14:13 | kikulkaaa |  péče o psi

Ochrana před klíšťaty

Klíšťata ohrožují nejen lidi, ale i naše zvířecí miláčky. Víme opravdu všichni, jak se máme zachovat, když na pokožce objevíme klíště, anebo jak se jeho zakousnutí vyvarovat?
Jestliže se stane, že klíště rozmáčkneme na pokožce, měli bychom je co nejrychleji odstranit, neboť s každým dnem, o který klíště déle zůstává v kůži, roste pravděpodobnost, že onemocníme boreliózou. To je infekce, která vzniká tím, že klíště vypouští bakterie do krve své "obětí". Samozřejmě, že působení slin nějakou chvíli trvá, a pokud klíště odstraníme během první hodiny, tato infekce nám nehrozí. Když už klíště kousne, musíme jednat hned. Jak je správně odstraníme?
Vyhněme se oleji, lepidlům, alkoholu a lakům na nehty! Totiž právě když klíštěti hrozí udušení, začne vypouštět do naší krve bakterie a viry. Klíště odstraňujeme jenom mechanicky. Jde to hravě, pokud použijete speciální kleště na klíšťata, která jsou k dostání v lékárnách. Kleště otevřeme tlakem na perko, uchopíme hlavičku a perko uvolníme. Kleště jsou nastaveny tak, že nestlačují hlavu klíštěte a nenutí ho tudíž k vypouštění slin. Teď můžeme kleštěmi pomalu otáčet a klíště lehce uvolníme z kůže. Tak zabráníme tomu, aby v kůži nezůstala hlava klíštěte, která by pak zhnisala a museli bychom podstoupit chirurgický zákrok. Postižené místo však musíme vydezinfikovat.
Pokud nejsme očkování proti meningoencefalitidě a byli jsme pokousáni klíštětem v rizikové oblasti, musíme co nejrychleji vyhledat lékařskou pomoc. Do čtyř dnů po kousnutí je možné aplikovat injekci s látkami účinnými proti této nemoci.
Pokud ke kousnutí klíštětem nedošlo v ohrožené oblasti, postačí, když v průběhu příštích dvou až čtyř týdnů vyhledáme praktického anebo kožního lékaře. Ten na základě krevní zkoušky zjistí, zda jsou v krvi přítomni původci boreliózy a může eventuálně nasadit antibiotika. Nemoc se při včasném ošetření dá lehce zvládnout. Pokud k ošetření nedojde včas, původci se usídlí v kloubech a pak je to s terapií obtížnější.
Když se rádi a často touláme v lese nebo prolézáme houští, měli bychom klíšťatům ztížit útok na naši krev vhodným a dostatečným oblečením. Dlouhé kalhoty, uzavřené boty nebo holinky, košile a bundy by měly mít dlouhé rukávy. Obzvláště nohy bychom měli dobře chránit, například tím, že na nohavice si navlékneme ještě podkolenky. Světlé oblečení je také vhodnější než tmavé, protože klíšťata najdeme lépe na světlém podkladu. Na pěších túrách bychom měli jít středem pěších stezek a neprodírat se křovím. Většina klíšťat se totiž vyskytuje v trávě anebo hustém porostu do výše nohou, jen výjimečně se nacházejí až ve výši půldruhého metru.
Tipy pro prevenci
Dobrou dodatečnou ochranou je natírání pokožky prostředky proti hmyzu. Po procházce by nás měl někdo důkladně prohlédnout, zda nám přece jenom někde neuvízla klíšťata -mladá klíšťata jsou totiž malá jako puntík a dospělá jako sezamové zrníčko. Kritická místa jsou kolena, podpaží a oblast kolem pohlavních orgánů. I zvířata přinášejí domů klíšťata, která pak mohou přesídlit na člověka. Pro kočky a psy jsou vhodné obojky napuštěné látkami odpuzujícími tyto nepříjemné parazity.
A ještě několik základních informací
Meningoencefalitida:
Ochranné očkování možné. Po propuknutí nemoci žádná cílená terapie.
Příznaky:
- 2 až 28 dnů po kousnutí: dva až čtyři dny potíže podobné chřipce, nevolnost, horečka, bolesti hlavy a kloubu, žaludeční a střevní potíže,
- poté asi osm dnů bez potíží,
- následuje zánět mozkových blan s bolestmi hlavy, horečkou, eventuálně poruchy spojené se ztrátou vědomí, křeče, ochrnutí.
Boreliosa:
Očkování nemožné. Terapie antibiotiky.
Příznaky:
- kousnutí často není znatelné, eventuálně se po 8 dnech až 3 měsících může objevit kruhovité zarudnutí kůže kolem místa kousnutí,
- někdy po dobu 4 až 8 týdnů malátnost, horečka, bolesti hlavy a kloubů, kožní vyrážky,
- po týdnech až měsících se objeví zánět mozkových blan, bolesti svalů a kloubů, změny na kůži.

nemoc Laminitida( schvácení kopyt)

12. září 2009 v 13:59 | kikulkaaa |  péče o koně
Laminitida (schvácení kopyt)
Tak a zase mám pro vás i léčbu této nemoci...
Laminitis
Toto onemocnění (lépe řečeno syndrom) je u nás známo také pod názvem schvácení kopyt. Přestože se projevuje onemocněním kopytní škáry, jedná se vlastně o celkové onemocnění organismu.
Postižena bývají většinou obě přední kopyta, někdy všechna čtyři, výjimečně je postiženo pouze jedno kopyto. Onemocnět může jakýkoli kůň, ale nejnáchylnější jsou poníci, jednak proto, že krmení těchto malých koní bývá často nesprávné, a také je možné, že poníci mají trochu odlišný mechanismus látkové přeměny.
Příčiny laminitidy
mohou být různé, snad na výjimky však souvisí nepřímo nebo přímo s krmivem, jeho množstvím nebo kvalitou či s poruchami zažívání. Ke schvácení může dojít
- při nadměrném příjmu energeticky bohatého krmiva a jeho nedostatečnému spalování během fyzické práce,
- následkem intoxikace léky i v průběhu či po odeznění různých onemocnění (infekčních, kolikových, zadržení lůžka apod.).
Princip vzniku laminitidy
Jedná se vždy o zvýšení množství produktů vzniklých rozpadem bílkovin v krvi, které vyvolají vylučování látek, jež ovlivňují zužování či rozšiřování cév (vazoaktivní mediátory). Následkem toho dochází ke zúžení vlásečnic v kopytní škáře a tedy i ke snížení jejího prokrvování. Konečným následkem je její nedokrvení (ischémie) a odúmrť (nekróza). Tím dojde k poškození membrán vlásečnic, ze kterých vystoupí tekutina mezi lístky škáry a způsobí jejich otok. Ischémie, nekróza i otok jsou velice bolestivé. Navíc způsobí, že se rohové lístky kopytního pouzdra odpojí od lístků kopytní škáry a tím se uvolní zavěšení kopytní kosti, která tak může rotovat špičkou dolů nebo celá poklesnout k chodidlu. Výsledkem může být nekróza chodidla i špičky kosti a následně buď perforace chodidla nebo úplné vyzutí kopyta.
Jak se projevuje
Protože laminitis je celkové onemocnění, projeví se narušením celkového zdravotního stavu: zvýšením tělesné teploty, dechové i tepové frekvence, kůň se potí, trpí nechutenstvím a je neklidný, což se může podobat kolice. Charakteristické však bývají postoje koně i jeho silné kulhání při chůzi, v těžkých případech si kůň lehne a pak se jen obtížně postaví. Při chůzi kůň došlapuje nejdříve na patky, ve stoje odlehčuje špičky postižených končetin. Pokud bychom šáhli na prstní tepny nad nebo pod spěnkovým kloubem, cítili bychom výrazné pulzace. Postižená kopyta jsou teplá.

První pomoc
To, zda se kůň vyléčí a zda následky laminitidy budou minimální, závisí na tom, za jak dlouho dostane první pomoc a za jak dlouho bude zahájena jeho odborná léčba. Při pokusech bylo zjištěno, že kopytní kost může poklesnou už za 12 hodin po nástupu prvních příznaků! Proto je třeba ihned jednat, jakmile jen máte podezření na laminitidu.
Je třeba ihned odstranit příčinu (krmení, podávané léky, zadržené lůžko atd.). Koně je třeba dát do velkého boxu hluboce a měkce nastlaného, nejlépe pískem či pilinami, lze zvážit postavení kopyt do vody na delší dobu. Je dobré ihned sejmout podkovy nebo aspoň vytáhnout přední podkováky. Chodidlo je vhodné vyplnit roličkami obinadel a jedno obinadlo dát ještě napříč pod střelku a obvazem je tam upevnit. Kůň tak bude stát pouze na střelkách a patkách, špičky kopyt budou "ve vzduchu", čímž se odlehčí tahu zavěšené kopytní kosti na kopytní stěnu. Ihned je třeba zavolat veterináře, který určí další postup léčby, spočívající v podávání léků, tekutin i v úpravě kopyta. Správně by měl také rentgenologicky zkontrolovat stav kopytní kosti.

dobré ráno

12. září 2009 v 11:03 | kikulkaaa
dobré ráno lidišky jak je? doufám že dobře....takže ke koním pojedu mezi 14-15 hodinou takže bych tu ještě mohla být a něco přidat ale vbc nwm cotak zatím musím něco vymyslet

papuš

11. září 2009 v 19:47 | kikulkaaa |  Deníček
tak já pádím lidi pp a dobrou já se sice ještě budu dívat na tv ale potom taky pudu spinkat tak apuš a předčasnou dobrou

pixelky-maloučký chlupatý krásňoučký kuličky

11. září 2009 v 19:23 | kikulkaaa
malinkatý klásnoučký kuličky

pixelky-myšky

11. září 2009 v 19:19 | kikulkaaa |  pixelky
krásný myšky xD


pixelky-čtverečky červený

11. září 2009 v 19:17 | kikulkaaa |  pixelky
červený četverečky↓boží
Photo Sharing and Video Hosting at PhotobucketPhoto Sharing and Video Hosting at Photobucket Photo Sharing and Video Hosting at Photobucket Photo Sharing and Video Hosting at Photobucket Photo Sharing and Video Hosting at Photobucket Photo Sharing and Video Hosting at Photobucket Photo Sharing and Video Hosting at Photobucket Photo Sharing and Video Hosting at Photobucket Photo Sharing and Video Hosting at Photobucket Photo Sharing and Video Hosting at Photobucket Photo Sharing and Video Hosting at Photobucket Photo Sharing and Video Hosting at Photobucket Photo Sharing and Video Hosting at Photobucket Photo Sharing and Video Hosting at Photobucket Photo Sharing and Video Hosting at Photobucket Photo Sharing and Video Hosting at Photobucket Photo Sharing and Video Hosting at Photobucket Photo Sharing and Video Hosting at Photobucket